2016

RYHMÄT ALLE 14v:

1. + 300e Incredible Man (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

2. A Little Battle In The End (Tamara Rasmussen Opisto)

3. Smile (Tanssikoulu Liisa Nojonen) 

KUNNIAKIRJAT:

– Mariannet (Tanssikoulu DCA)

-Hindi’s Diamonds  (Balettikoulu Hannele Suomalainen)

– Ripaus Onnellikkuutta (Hämeenlinnan Tanssi- Ja Liikuntakeskus)

SOOLOT 14-16v:

1. +150e The Times That We Had (Kuopion Tanssistudio)

2. In Between (Tanssikoulu Liisa Nojonen)

3. Crush (Kuopion Dance Unit)

KUNNIAKIRJAT:

– +Ballerina & Liikunta -Lahjakortti 50eshall We Dance (Tanssikoulu Liisa Nojonen)

– Almost In Love (Tanssikoulu Liisa Nojonen)

RYHMÄT 14-16v:

1. +300e Hustle (Tanssikoulu Liisa Nojonen)

2. Bodysound (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

3. Route 66 (Kuopion Tanssistudio)

KUNNIAKIRJAT:

– Sähköä (Keravan Tanssiopisto)

– Hississä Ja Ulkopuolella (Tanssikoulu DCA)

– Kun On Vain Toivo (Hämeenlinnan Tanssi- Ja Liikuntakeskus)

– Boogie Man (Espoon Tanssiopisto)

SOOLOT 17-19v:

1.  +150e 4 Bit Blues (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

2. +Ballerina & Liikunta -Lahjakortti 50evierelläsi Valvon (Jyväskylän Tanssiopisto)

3. Live With Me (Tanssikoulu Liisa Nojonen)


KUNNIAKIRJAT:

-Lähtö (Jyväskylän Tanssiopisto)

-Where Are We Going To… (Pirkanmaan Tanssiopisto)

RYHMÄT 17-19v:

1. +300e Seitsemän Vastausta (Espoon Tanssiopisto)

2. Temple Of Dance (Tanssikoulu Liisa Nojonen)

3. Blackbird (Nurmijärven Tanssiopisto) 

KUNNIAKIRJAT:

-Hit The Dancefloor (Baletti- Ja Liikuntakoulu Hannele Soulasmaa)

-Heimolaiset (Koskelan Tanssi)

-Aamuisin – In The Morning (Tanssistudio Jami)

-Puttin On The Ritz (Kuopion Tanssistudio)

SOLISTIT YLI 20v + AMMATTIOPISKELIJAT:

1.  +150e ”Jabadabaduu” (Savonia AMK)

2. +Ballerina & Liikunta -Lahjakortti 50e: Angel Eyes (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

3. My Kind Of Guy (Savonia AMK)

 KUNNIAKIRJA:

-Hidden (Baletti- Ja Tanssistudio Teija Suova)

RYHMÄT YLI 20v + AMMATTIOPISKELIJAT:

1. +300e Hex (Turun AMK)

2. ”Murder – But Not A Crime (Turun Seudun Tanssioppilaitos)

3. Taivaslaulu (Jyväskylän Tanssiopisto)

 KUNNIAKIRJAT:

-The Flood That Wrecked This Home (Tanssikoulu Hip Hop House)

-Wicked (Baletti- Ja Tanssistudio Teija Suova)

-Unstoppable (Turun AMK)


It’s All In Jazz -Special Palkinto

Sykähdyttävin Koreografia:

Ryhmäkoreografia:
Bodysound (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

Soolokoreografia:
In Between (Tanssikoulu Liisa Nojonen)

"Hex" - Turun Taide AMK - kuva: Riku Komi