2017

LAUANTAI: 

 RYHMÄT ALLE 14v:

1. + 300€: A Little Bit Of Jazz (Tanssikoulu DCA)

2.  Klisee (Hämeenlinnan Tanssi- Ja Liikuntakeskus)

3. Välitunti (Tampereen Konservatorio)

KUNNIAKIRJAT/LAHJAKORTIT:

– Läpilyönti (Turun Seudun Tanssioppilaitos)

– Ballerina&Liikunta 50€ Lahjakortti: A Little Bit Of Jazz (Tanssikoulu DCA:n Yksittäinen Tanssija)

  

SOLISTIT 12-13v:

1. Gimme Some Lovin’ (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

SOLISTIT 14-16v:

1. +150€: Air (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

2. Feelin’ Good (Balettikoulu Hannele Suomalainen)

3. Happy (Balettikoulu Hannele Suomalainen)

 

 

RYHMÄT 14-16v:
1. +300€: Valheeni, Varjoni (Espoon Tanssiopisto)

2. Earthbound (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

3. Vanhan Varaston Kätköistä (Jyväskylän Ammattiopiston Tanssi)

 

KUNNIAKIRJAT/LAHJAKORTIT:

– Overwhelm (Tanssistudio Jami)

– Ballerina&Liikunta 50€ Lahjakortti: Valheeni, Varjoni (Espoon Tanssiopiston Yksittäinen Tanssija)

– ElinaK Glitter Lahjapussi: MS. Boss (Tanssistudio Pointin Yksittäinen Tanssija)

 

It’s All In Jazz -Special-Palkinto

Lauantain ”Sykähdyttävin Koreografia”:

Earthbound (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremetef

"Valheeni, varjoni" Espoon Tanssiopisto - kuva: Jussi Paakkinen

SUNNUNTAI:


RYHMÄT 17-19v:

1. +300€ Coming Or Going? (Studio De Danse)

2. Medicine (Tanssikoulu Hip Hop House)

3. Homeless (Pirkanmaan Tanssiopisto)

KUNNIAKIRJAT:

-Momentum (Tampereen Konservatorio)

SOLISTI 17-19v:

1. & 150€ & ElinaK Glitter-Lahjapussi: Minor (Kuopio Dance Unit)


SOLISTI YLI 20v:

1. & ElinaK Glitter-Lahjapussi: Hypnotized (Pirkanmaan Tanssiopisto)


SOLISTI AMMATTIOPISKELIJAT:

1. Katu (Savonia AMK)

2. A Little Dream (Savonia AMK)

RYHMÄT YLI 20v:

1. + 300€ Barre (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

2. Lesson In Groove (Baletti- Ja Tanssistudio Teija Suova)

3. Hello! (Tanssikoulu Hip Hop House)

LAHJAKORTIT:

– 2 X 50€ Lahjakortti Ballerina Ja Liikunta: Tartunta (Turun Seudun Tanssioppilaitos)

RYHMÄ AMMATTIOPISKELIJAT:

1. Tulva (Turun Ammattikorkeakoulun Taideakatemia)


It’s All In Jazz -Tapahtuman & Marjo Terästön Antama SPECIAL-Palkinto

Sunnuntain ”Sykähdyttävin Koreografia”:

Henkilökohtainen Palkinto:

Koreografi Riikka Korpi (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

"Barre" Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff - kuva: Jussi Paakkinen