2019

 JAZZ RYHMÄT ALLE 14v:

1. + 300e Autumn Fall (Hämeenlinnan Tanssi- ja Liikuntakeskus)

2. Who Found The Funk (Balettikoulu Hannele Suomalainen)

3. Hope For The Future (Turun Seudun Tanssioppilaitos) 

KUNNIAKIRJAT:

-Angry Birds (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

-Spiketspan (Turun Seudun Tanssioppilaitos)

-What’s Jazz… (Tanssikoulu DCA)

-Tyttöjen Tupa (Pirkanmaan Tanssiopisto)

JAZZ SOOLOT 14-16v:

1. +150e Yours in Cold Blood (Turun Seudun Tanssioppilaitos)

2. +ElinaK tuotepalkinto: I Got Rhythm (Balettikoulu Hannele Suomalainen)

3. Kahden Vaiheilla: In Two Minds (Jyväskylän Tanssiopisto)

KUNNIAKIRJAT:

-Facing Reality (Jyväskylän Tanssiopisto) + Ballerina&Liikunta 50e lahjakortti

JAZZ RYHMÄT 14-16v:

1. +300e Kadun Lapset (Tamara Rasmussen Opisto)

2. Run Boy Run (Baletti- ja Liikuntakoulu Hannele Soulasmaa)

3. Times Are Changing (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

 KUNNIAKIRJAT:

-Leima (Pirkanmaan Tanssiopisto)

-Attitude For Tomorrow: Future In My Hand (Hämeenlinnan Tanssi- ja Liikuntakeskus)

-Nutbush City Girls (Balettikoulu Hannele Suomalainen)

JAZZ SOOLOT 17-19v:

1 +150e Mint (Hämeenlinnan Tanssi- ja Liikuntakeskus)

2. +Ballerina&Liikunta 50e lahjakortti: Son of a Preacher Man (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

3. +Ballerina&Liikunta 50e lahjakortti: There Was (Espoon Tanssiopist0)

KUNNIAKIRJAT:

-Capitalist Monster (Studio Move) +ElinaK tuotepalkinto

-Good To Be Lost (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff) +Ballerina&Liikunta 50e lahjakortti

JAZZ RYHMÄT 17-19v:

1. +300e Connect (Espoon Tanssiopisto)

2. We Are Dynamite (Lappeenrannan Tanssiopisto)

3. Tule Hyvä Tyttö (Kuopion Tanssistudio) 

KUNNIAKIRJAT:

-It’s A Beautiful Day (Tanssistudio Funka)

JAZZ SOOLOT YLI 20v:

Jaettu 1. sija:

Short But Sweet (Tampereen Balettiopisto)

&

Voi juku! (Savonia AMK)

JAZZ RYHMÄT YLI 20v:

1. +300e Veijarit (Turun Seudun Tanssioppilaitos)

2. Trouble (Nokian Tanssiasema)

3. Menomesta (Turun Seudun Tanssioppilaitos)

JAZZ SOOLOT AMMATTIOPISKELIJAT:

1. +ElinaK tuotepalkinto: How you feel? (Savonia AMK)

2. +ElinaK tuotepalkinto: Ensisilmäyksellä (Savonia AMK)

3. +ElinaK tuotepalkinto: Kotiin (Savonia AMK)

JAZZ RYHMÄT YLI 30v:

1. +300e Menneisyyden Kahleet (Seven)

2. Lupa Tanssia (Lappeenrannan Tanssiopisto)

3. Unrequited Love (Dance Actions)


STEPPI RYHMÄT alle 14v:

1. Diddle Diddle Swing (Espoon Tanssiopisto)

2. Lampun Henget (Tampereen Balettiopisto Birgitta Kiviniemi-Cheremeteff)

STEPPI RYHMÄ 14-16v:

1. +300e Ajan Ikeessä (Espoon Tanssiopisto)

STEPPI RYHMÄ YLI 30v:

1. Sunday Mood (Tap Movement)

It’s Al In Jazz -special palkinto

”Tapahtuman sykähdyttävimmät koreografiat”:

Kadun Lapset (Tamara Rasmussen Opisto)

&

Ajan Ikeessä (Espoon Tanssiopisto)

Yleisöäänestyksen voittajat:

Ryhmäkoreografia:

Run Boy Run (Baletti- ja Liikuntakoulu Hannele Soulasmaa)

Soolokoreografia:

How you feel? (Savonia AMK)

"Kadun Lapset" Tamara Rasmussen Opisto - kuva: Antti Vähä